Co je technologie ThermoWood?

Jsme oblastním zástupcem společnosti ThermoWood domy pro Olomoucký kraj. Rádi Vám poradíme a postavíme pravou Kanadskou dřevostavbu.

Čím se vyznačuje technologie ThermoWood?

THERMOWOOD je název pro – speciálně tepelně upravené dřevo z Kanady. Pro tuto úpravu jsou vhodné téměř veškeré známé dřeviny. Použito je masivní dřevo s trvale vylepšenými mechanickými a estetickými vlastnostmi, blížícími se odolným exotickým dřevinám. Zlepšené vlastnosti dřeva, jsou stejné v celém jeho průřezu a zůstávají neměnné po celou dobu životnosti. Tepelnou úpravou dřeva při vysoké teplotě, je odstraněna pryskyřice, tím se vyloučí výskyt ronění či vytékání z naplněných smolníků. Princip tepelné úpravy, je v jeho zahřátí na danou teplotu, následná impregnace parou a poté prudké ochlazení materiálu.

Technologickým postupem ThermoWood se zlepší:

-rozměrová i tvarová stálost cca o 50 %

-tvrdost o téměř 60 % 

– absorpce vlhkosti se sníží o 30 – 90 %. 

Tepelná odolnost finálního dřeva, se zlepší téměř o 30 % a sníží se i jeho tepelná vodivost. Materiál se stává stabilnějším vůči vnějším vlivům vlhkosti, sníží se vodopropustnost a tím pádem se tepelně upravené dřevo hodí i pro místa s opakovaným kontaktem s vlhkostí. 

Tepelně upravené dřevo má velmi dlouhou životnost. Lze jej používat na veškeré konstrukční či dekorativní prvky, jak v exteriéru tak v interiéru, např. dřevěné konstrukce dřevostaveb, fasády, podlahy, sauny či konstrukce nábytku. Lepší rozměrová a tvarová stálost výrobků, je dosažena snížením navlhavosti dřeva. Na veškeré konstrukční spoje z tohoto tepelně upraveného dřeva se používají spojovací prvky výhradně s antikorozní úpravou či nerezových ušlechtilých ocelí.

Řezy panelem ThermoWoodu

10 výhod proč zvolit dřevostavbu právě od ThermoWoodu

  1. Zkušenost s výrobou a stavbou dřevostaveb více než 70 let. 
  2. Záruka na konstrukci
  3. Velká kapacita výroby – až 600 domů ročně
  4. Používání kvalitního řeziva přímo ze severu Kanady
  5. Sušené řezivo, zapečené v peci ThermoWood
  6. Velká kapacita továrny v Kanadě a časová dostupnost
  7. Možnost vyrobit téměř jakýkoliv tvar a rozměr konstrukce
  8. Vlastní výroba podlahových vazníků a podlahových systémů
  9. Snazší a rychlejší montáž
  10.  Zaručené datum dodání

Podívejte se na naši nabídku Dřevostaveb ThermoWood