Zahradní domky ze dřeva

Český svaz řemesel – Tradiční poctivé řemeslo, u nás z módy ještě nevyšlo

Taky se někdy potřebujete schovat před okolním světem? A hledáte vhodné útočiště, které byste mohli mít na Vaší zahradě? Zahradní domek může být pro Vás to správné řešení. Na výběr máte několik možnosti. 

Zahradní domky však nemusí sloužit pouze k relaxaci. Lze je velmi dobře využívat pro uskladnění nářadí, pomůcek, dětských hraček a zahradního nářadí. Zahradní domeček vám může ušetřit prostor ve vaší garáži a dalších prostorách rodinnému domu. Uložené věci můžete mít pohodlně vždy po ruce během celého roku. 

Pokud chcete, aby vám zahradní domek sloužil pro relaxaci, počítejte i se zahradním nábytkem, jako je stůl, židle a posezení. Je třeba také myslet na to, kolik osob se má do vašeho domu pohodlně vejít a podle toho pak vybírat velikost zahradního domku. 

Jednoduché zahradní domky nebo chatky

Na stavby, které nejsou využívány celoročně, nebudou kladeny požadavky jako na objekty s plným vybavením – topným systémem, rozvody vody a podobně. Navíc díky tomu, že jde o zahradní domky spíše menších rozměrů, není potřeba dělat základovou desku  jako pro rodinný dům, ale v některých případech, by to mohlo být vhodné. 

Postačí betonové patky, nebo zemní vruty. Konstrukce obvodových stěn pak přímo vychází z požadavků, které jsou na stavbu kladeny. Jednoduché konstrukce slouží pro zahradní domky k ukládání nářadí. Masivní nebo sendvičové konstrukce lze vytápět a užívat během celého roku. Použité technologie a konstrukce mají samozřejmě vliv na cenu stavby.

Typickým příkladem zahradního domku je jednoduchá stavba čtvercového nebo obdélníkového půdorysu. Dvě stěny jsou obvykle plné a dvě nebo jedna mají okna.  

Jakou zvolit velikost zahradního domku? 

Pokud potřebujete pouze domek na nářadí, postačí vám jistě stavba o velikosti 4 x 3 metry. Pro přespávání a ukládání nutných věcí je pak vhodný zahradní domek minimálně o rozměrech 4,5 x 8 metrů.

Ukázka naší realizace zahradního domu

Stavba zahradního domu - reference český svaz řemesel
Stavba zahradního domu – reference český svaz řemesel